UWAGA! Ten serwis używa cookies (ciasteczek).

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację stosowania plików cookie. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Polityka cookies

Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.

Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Legnickim Polu z siedzibą pod adresem Pl. Henryka Pobożnego 6, 59-241 Legnickie Pole.

Pliki cookies wykorzystywane są w celu:

a)      dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb;

b)      tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;

c)       utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;

W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne”  (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika.
W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies:

a)      „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu;

b)      pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu;

c)       „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu;

d)      „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;

e)      „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).

Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.
Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów.
Więcej informacji na temat plików cookies dostępnych jest pod adresem http://wszystkoociasteczkach.pl/ lub w sekcji „Pomoc” w menu przeglądarki internetowej.

 

Powyższy tekst powstał na bazie wzoru polityki cookies ze strony http://wszystkoociasteczkach.pl/. Chroniony jest prawem autorskim, które przysługują IAB Polska.

24 sierpnia odbyły się Dożynki Gminne. W tym roku gospodarzem imprezy było sołectwo Nowa Wieś Legnicka. Wydarzenie objęte zostało Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele pw. Św. Bartłomieja w Nowej Wsi Legnickiej. Po jej zakończeniu wszyscy wspólnie przeszli korowodem dożynkowym na plac przy świetlicy wiejskiej, gdzie rozpoczęto imprezę obrzędem dożynkowym, w wykonaniu gminnego zespołu ludowego Nowowianki. Po oficjalnym otwarciu przez władze gminy oraz zaproszonych gości, rozpoczęła się artystyczno-integracyjna część wydarzenia.
Uczestnicy dożynek mogli zobaczyć i posłuchać: orkiestry dętej pod kierownictwem Krzysztofa Grygiel, zespołu ludowego Nowowianki pod opieką Waldemara Staszczyk, Koła Gospodyń Wiejskich z Nowem Bystrem, zespołu uElektrogórale oraz gwiazd disco polo – Łobuzy i Long & Junior.
Wspominając o dożynkach, nie sposób zapomnieć o konkursach dożynkowych, do których mieszkańcy naszej gminy przygotowali się już kilka tygodni wcześniej. Wśród nich odbyły się konkursy grupowe – na stanowisko sołeckie oraz wieniec dożynkowy, a także indywidualne – dojenie krowy, bieg w kaloszach z taczką oraz specjał wiejski: dżem/powidła, ser domowy, miód pszczeli z własnej pasieki. Poniżej zamieszczamy listę zwycięzców w poszczególnych konkursach:
✔️"Wieniec dożynkowy"
1. sołectwo Nowa Wieś Legnicka
2. sołectwo Raczkowa
3. sołectwo Księginice

✔️"Stanowisko sołeckie"
1. sołectwo Raczkowa
2. sołectwo Koiszków
3. sołectwo Bartoszów

✔️"Wiejski specjał" -przetwory owocowe: dżem/powidła
1. Elżbieta Dubińska
2. Jolanta Świerczewska
3. Bożena Binek

✔️"Wiejski specjał - miód"
1. Krzysztof Sokołowski
2. Wiesław Nejman
3. Dariusz Szczerba

✔️"Wiejski specjał - ser"
1. Stanisława Migdał
2. Wioletta Brzuśnian
3. Janina Peregrym

✔️"Bieg w kaloszach"
1. Jacek Niedbała
2. Bartłomiej Myjak
3. Adriana Dygas

✔️"Dojenie krowy"
1. Elżbieta Cymbalak
2. Stanisława Jóźwin
3. Agnieszka Kopikowska

Gratulujemy wszystkim, którzy znaleźli się na podium, jak również sołectwom i osobom wyróżnionym, którzy aktywnie uczestniczyli w poszczególnych konkurencjach.
Całe wydarzenie nie miałoby, takiego charakteru i klimatu, gdyby nie zaangażowanie i aktywny udział sołectw naszej gminy. To dzięki nim mogliśmy podziwiać przepięknie przygotowane stanowiska sołeckie oraz starannie wykonane wieńce dożynkowe. To Wam drodzy mieszkańcy należą się podziękowania. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy aktywnie włączyli się w realizację tego przedsięwzięcia – jego przygotowania i realizację.


Dziękujemy również: OSP Raczkowa za zabezpieczenie techniczne imprezy, Gminnej Przychodni Zdrowia w Legnickim Polu za wsparcie medyczne, Gminnemu Zakładowi Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Legnickim Polu oraz Warsztatom Terapii Zajęciowej za pomoc w przygotowaniach.
Zorganizowanie tego wydarzenia w takim wymiarze nie byłoby możliwe bez wsparcia mieszkańców Nowej Wsi Legnickie. Szczególne podziękowania kierujemy do: starostów dożynek Pani Józefy Łagód oraz Pana Eugeniusza Zawadzkiego, sołtysa Nowej Wsi Legnickiej Pana Stefana Wan, Pana Ireneusza Grzywy, Pana Mariana Łagód, Pana Przemysława Misiak, członków zespołu Nowowianki, Gospodyń zaangażowanym w przygotowanie poczęstunku.

Podziękowania kierujemy także do Polskich Sieci Energetycznych – partnera Dożynek Gminnych 2019 oraz Zakładu Ogólnobudowlanego Mariusza Majewskiego za wsparcie wydarzenia, a także przedstawicieli Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oddział w Legnicy.

Za profesjonalną fotorelację z sobotniego wydarzenia dziękujemy Pani Monice Łukaszów oraz Panu Jerzemu Barańskiemu.

Za wspólną organizację tego ważnego i pięknego święta polskiej wsi dziękujemy Wójtowi Gminy Legnickie Pole Rafałowi Plezia oraz zaangażowanym pracownikom Urzędu Gminy w Legnickim Polu.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tegoroczne dożynki – to dzięki Wam mogły one mieć taki wydźwięk.

Częściowe zachmurzenie

0°C

Legnickie Pole

Częściowe zachmurzenie

Wilgotność: 55%

Wiatr: 3.22 km/h

Zapraszamy na koncert z okazji Dnia Kobiet

Camping Legnickie Pole

Zapraszamy na Camping

  • Położony blisko centrum Legnickiego Pola
  • Z widokiem na Pogórze Kaczawskie
  • Jedyny camping przy autostradzie A4
  • Domki campingowe
  • Pole namiotowe - parking
  • Miejsce na ognisko i grillowanie

tel. na camping 76 85 82 837

tel. do biura 76 85 82 827

Czytaj więcej...

Joomla templates by Joomlashine // edycja i dostosowanie h.d houekdesign